הסיפור שלנו

יזמנו את אדם-דרך-טבע מתוך התשוקה והחיבור של שנינו למרחב הטבעי. הקול הפנימי דיבר אלינו ויצר חזון והבנה כי לממשק הנכון עם המרחב הטבעי יש תרומה רבה לרווחת והתפתחות האדם וכי המפגש עם הסביבה החיצונית מטפח סביבה פנימית מלאה. כבני ההתיישבות הכפרית אותו חיבור לטבע מוכר לנו מתקופות הילדות שאופיינה בחיבור ארוך טווח ובלתי אמצעי עם הטבע. אותה שהות בטבע שליוותה את תקופת הילדות הנערות והבגרות שלנו התאפיינה בגילויים עצמאיים והתפעמות מהממשק עם הטבע הסובב.

נפגשנו כיד המקרה (או בעקבות התכווננות הפנימית) והתחלנו במסע משותף לחקר האינטראקציה של האדם עם הטבע. הטבע הפנימי, החיצוני ומה שביניהם. אדם-דרך-טבע הוא מרכז לתהליכים אישיים וקבוצתיים הנוגעים ברבדים השונים של הקיום האנושי. כיום, המרכז מאגד בתוכו פרקטיקה לטיפול פרטני וקבוצתי, תהליכים באוריינטציה פסיכו-פדגוגית במסגרות חינוך פורמאליות ובלתי פורמאליות והכשרות מגוונות בתחום האקו-תרפיה. כלל ההתערבויות שלנו מושתתות על גישה מיוחדת שפתחנו (ועודנו מפתחים) היוצרת אינטגרציה מעולמות תוכן שונים.

הגישה

אנו מקדישים את תשומת ליבנו ליצירת מרחבי ריפוי. הגישה שבה אנו מחזיקים נשענת על פילוסופיות עתיקות (אנימיזם, דאואיזם, בודהיזם) ותרגול שלהם בחיי היום יום. התפיסות הטיפוליות שאנו מושפעים מהן כוללות את האקו-תרפיה, גישות גוף נפש ששמות דגש על חיבור בין המימדים השונים בתוכנו וההבנה כי כמו המחזוריות שקיימת בטבע, גם החיים הם שביל ספיראלי בו אנו הולכים ומתפתחים. כמו בכל דרך, גם בזו קיימות עליות ומורדות, אתגרים מורכבים ורגעי שיא, איתם אנו מתמודדים ומהם אנו לומדים.

הצוות

עמית בן דוד

מנהל שותף, עו"ס קליני ואקו-תרפיסט

בעשר השנים האחרונות אני עוסק בטיפול נפשי וחוקר את הקשר בין הטיפול למרחב הטבעי.  אני אוהב לכנות את המפגשים שאני עורך עם א.נשים- מסע.  בדומה למסעות "החזון" שאבות אבותינו ערכו לפני אלפי שנים. 

אוריה גל

מנהל שותף, פסיכותרפיסט אינטגרטיבי וטבע תרפיסט

במהלך חיי המקצועיים אני מלווה קבוצות ותהליכים פרטניים במרחבי הטבע. אני מאמין כי בכל אחד מאיתנו בני האדם רבדים שונים ומגוונים.

בין לקוחותינו